Koniec starego i początek nowego roku obfituje w przyjemne wydarzenia. Święta, sylwester, ferie zimowe albo wyjazd na narty – okazji do wspólnego spędzania czasu nie brak. Gorzej, jeśli nagle okazuje się, że na koncie brakuje pieniędzy… 

Sezon na wydatki

Koniec starego i początek nowego roku to okres intensywnych wydatków. Wszystko zaczyna się w listopadzie od Święta Zmarłych. Czasy się zmieniają, ale jesteśmy wierni tradycji i odwiedzamy groby rodzinne. Wyruszamy w podróż, często daleką, a do kosztów wyjazdu dochodzą przecież jeszcze znicze i kwiaty.

Bardziej zapobiegliwe osoby – albo te, które nie lubią tłoku w sklepach – już w listopadzie zaczynają przygotowania do Bożego Narodzenia. Inni pomyślą o tym na początku grudnia, a są i tacy, którzy zostawią szukanie prezentów i większe zakupy spożywcze na ostatnią chwilę. Świąteczne wydatki to zwykle kilkaset złotych, które trzeba uwzględnić w domowym budżecie.

Po świętach też nie zabraknie okazji do spotkań z rodziną, przyjaciółmi i do dobrej zabawy. Najpierw sylwester: kameralna domówka, huczna impreza u znajomych albo wyjazd na kilka dni – każda z tych opcji wiąże się z mniejszymi lub większymi kosztami. Nie zapominajmy, że to dopiero początek karnawału!

Kolejne atrakcje, ale i wydatki, to ferie albo urlopy zimowe. Dzieci chciałyby wyjechać na obóz zamiast spędzać wolny czas w domu. Dorośli, którym uda się wziąć kilka dni urlopu, chętnie wybiorą się na narty w góry albo w ciepłe kraje. A może w planach jest wyjazd z całą rodziną? Rezerwacja co prawda już opłacona, ale trzeba kupić sprzęt narciarski lub kostiumy kąpielowe – i oczywiście zabrać ze sobą gotówkę…  

Pusty portfel – i co dalej?

Nawet jeśli planowaliśmy te koszty, zdarza się, że finanse wymykają się spod kontroli. Nagle może okazać się, że portfel jest pusty, podobnie jak konto w banku. Co robić? Dobrze, jeśli do dyspozycji mamy jeszcze debet albo jakieś oszczędności. Warto przyjrzeć się nadchodzącym wydatkom – może nie wszystkie są niezbędne w najbliższym czasie i uda się przełożyć je na kolejne miesiące albo np. rozłożyć zakup na raty. Gorzej, kiedy trafiają się pilne potrzeby, a formalności w banku trwają za długo lub np. nie mamy zdolności kredytowej. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być skorzystanie z pożyczki pozabankowej. Złożenie i rozpatrzenie wniosku oraz przyznanie środków zajmuje znacznie mniej czasu i, co ważne, nie wymaga spełnienia tak rygorystycznych wymogów jak w przypadku kredytu bankowego.

Podziel się z innymi:

Super Grosz to pożyczka ratalna do 15 000 zł. 

Spłata do 48 miesięcy.  

Szybka realizacja wniosku i wypłata w 1 dzień.  

Bez dodatkowych zaświadczeń.

WEŹ POŻYCZKĘ

Efino to pożyczka ratalna od 1 000 zł do 10 000 zł 

Możliwość spłaty do 48 miesięcy.  

Szybka realizacja wniosku i wypłata środków.

Bez dodatkowych zaświadczeń.

WEŹ POŻYCZKĘ

Rapida to pożyczka ratalna od 2 500 zł do 25 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy. 

Szybka realizacja wniosku i wypłata w 1 dzień.

Bez dodatkowych zaświadczeń i dokumentów. 

Akceptacja negatywnej historii w BIK.WEŹ POŻYCZKĘ

Hapipożyczki to pożyczka ratalna od 800 zł do 15 000 zł.

Maksymalny okres spłaty wynosi 36 miesięcy.

Szybka decyzja i wypłata gotówki.

Bez zbędnych formalności.
WEŹ POŻYCZKĘ