21/02/2018

Dlaczego spóźniamy się ze spłatą pożyczki?

Zasilenie budżetu domowego gotówką z pożyczki to duży plus. Pozwala na pokrycie nagłych wydatków, które przekraczają bieżące możliwości, albo na realizację planów – remont mieszkania, zakup laptopa czy samochodu. Ale każde zobowiązanie trzeba spłacić na czas. Dlaczego nie zawsze się udaje?


WIĘCEJ
06/02/2018

Kryptowaluty – co to właściwie jest?

Na co dzień posługujemy się gotówką albo używamy kart płatniczych. Coraz częściej korzystamy z bankowości internetowej i transakcji elektronicznych. Ale słowo „waluta” ciągle kojarzy się z bankiem czy kantorem. Tymczasem w mediach coraz częściej pojawiają się informacje o kryptowalutach. Choć dla wielu osób to nowe zjawisko, wszystko wskazuje na to, że na stałe zmieni rynki finansowe.


WIĘCEJ
29/01/2018

Pusty portfel na początku roku?

Koniec starego i początek nowego roku obfituje w przyjemne wydarzenia. Święta, sylwester, ferie zimowe albo wyjazd na narty – okazji do wspólnego spędzania czasu nie brak. Gorzej, jeśli nagle okazuje się, że na koncie brakuje pieniędzy…


WIĘCEJ
22/01/2018

Zaplanuj swój budżet domowy

„Planowanie budżetu domowego? To dobre dla księgowych” – myśli wiele osób. Na co dzień nie robimy planów, nie pilnujemy wydatków, a nawet nie używamy słowa „budżet”. Po prostu czekamy na pensję, płacimy rachunki, kupujemy jedzenie i potrzebne rzeczy. Potem dziwimy się, że przed końcem miesiąca stan konta niebezpiecznie zbliża się do zera. Brzmi znajomo? Warto to zmienić!


WIĘCEJ
17/01/2018

Zaczynamy ferie zimowe!

Już w połowie stycznia rozpoczynają się ferie zimowe 2018. W tym roku rozpiętość terminów, w zależności od województwa, jest dość duża. Dla uczniów ferie to czas wolny od szkoły, dla dorosłych okres zimowych urlopów, rodzinnych wyjazdów na narty i… wydatków.


WIĘCEJ
09/01/2018

Jakie masz postanowienia noworoczne?

W pierwszych dniach stycznia, jak co roku, powraca temat postanowień noworocznych. Rozmowy, sondaże, deklaracje znajomych w serwisach społecznościowych… Co obiecujemy sobie wraz z początkiem nowego roku? Ile z tych planów realizujemy? Czy jest sposób, żeby spełnić to, co postanowiliśmy, i cieszyć się osiągniętymi efektami?


WIĘCEJ
18/12/2017

Prezenty na święta 2017

Jeszcze kilkanaście lat temu prezenty, jakie znajdowaliśmy pod choinką, miały być głównie praktyczne. Dziś coraz częściej staramy się sprawić bliskim radość i podarować coś wyjątkowego, niezależnie od kwoty, jaką możemy wydać na świąteczne prezenty. Zabawki dla dzieci, gry komputerowe dla nastolatków, perfumy dla małżonka – a co ty kupisz swoim najbliższym na te święta?


WIĘCEJ
11/12/2017

Święta, wydatki i plany

Już od początku listopada reklamy w mediach, na ulicach i w centrach handlowych przypominają nam, że zbliżają się święta. Jednak dla większości osób listopad to okres, kiedy jeszcze nie myślimy o przygotowaniach do Wigilii czy kupowaniu prezentów. Dopiero w drugiej połowie grudnia dopadnie nas przedświąteczna gorączka, będziemy obmyślać menu, stać w kolejkach, w ostatniej chwili szukać prezentów... A gdyby w tym roku wcześniej zaplanować wydatki?


WIĘCEJ
04/12/2017

Bierzemy pożyczkę. O czym warto pamiętać?

Święta, nieplanowane wydatki czy wyjazdy mogą nadwyrężyć domowy budżet. Decydujemy się więc, żeby wziąć pożyczkę, która zapewni środki na dowolny cel. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, podpisując umowę pożyczki?


WIĘCEJ
27/11/2017

Kredyt czy pożyczka – sprawdź, zanim wybierzesz

Nieplanowane wydatki, nagłe zdarzenia losowe i związane z nimi koszty, brak gotówki na bieżące potrzeby albo na wymarzone wakacje... Zna to każdy z nas. Co robić, kiedy nie mamy oszczędności, a rodzina czy przyjaciele nie mogą w danym momencie wesprzeć nas finansowo?


WIĘCEJ